KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12702350
*
nr 1270 2350
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 64x80 cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 20:51:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 08:31:12
1
100 kr
22/8 10:01:03
2
250 kr
23/8 21:57:03
3
200 kr
23/8 21:57:03
2
250 kr (Budbetjänt)
25/8 16:00:28
4
300 kr
26/8 11:55:26
2
350 kr
26/8 20:06:54
4
400 kr
26/8 20:45:22
5
450 kr
26/8 20:46:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Hellberg
nr 1270 2350
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 64x80 cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 08:31:12 | 1 | 100 kr |
22/8 10:01:03 | 2 | 250 kr |
23/8 21:57:03 | 3 | 200 kr |
23/8 21:57:03 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/8 16:00:28 | 4 | 300 kr |
26/8 11:55:26 | 2 | 350 kr |
26/8 20:06:54 | 4 | 400 kr |
26/8 20:45:22 | 5 | 450 kr |
26/8 20:46:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41